Запорозька Січ – козацька вольниця
Запорозька Січ – козацька вольниця

Поділитися новиною:

Запорозька Січ – козацька вольниця

Цікаво, пізнавально та дружньо вчителі Першої школи провели вихідні, відвідавши славетне місто Запоріжжя

Цікаво, пізнавально та дружньо вчителі Першої школи провели вихідні, відвідавши славетне місто Запоріжжя. Тут дійсно є на що подивитися і є чим пишатися. В межі міста Запоріжжя входить найбільший в Європі річковий острів, який знаходиться на річці Дніпро і є одним з 7 чудес України – острів Хортиця. Перші згадки про нього є у трактаті «Про управління імперією» Костянтина Багрянородного. Там він згадується як острів Святого Георгія. Тоді Дніпром проходив шлях «із варяг у греки», пропливаючи яким іноземці могли бачити легендарну Хортицю. Це дивовижне місце нагадує Україну в мініатюрі, тут можна зустріти степи й ліси, гори й пустелі і багато різних тварин, деякі з них зустрічаються лише в цих місцях. Та, мабуть, найбільше Хортиця відома своєю славною історією, великим князем Київським Святославом Завойовником і запорозькими козаками.

Одне з найпопулярніших місць на Хортиці - історико-культурний комплекс "Запорозька Січ",  що відтворює образ козацької столиці і атмосферу часів козацтва. Тут зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків.

Екскурсія територією цього комплексу дала змогу побачити на власні очі відтворений образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового, дізнатися про побут та звичаї як запорожців, так і населення українських земель XVII-XVIIІ ст., відчути дух козацької доби. Окрім цього побачили справжні та реконструйовані кургани та музей кам’яних виробів під відкритим небом,  городища й культові споруди на території меморіально-туристичного комплексу “Скіфський стан”(“Зорова могила”).

Але головною цінністю Хортиці – є сама Хортиця, її неповторна природа, багата історія, чудова енергетика. Пронизана непереможним козацьким духом Хортиця, розкинувши свої володіння на однойменному острові посеред широких вод Дніпра, символізує волю українського народу! Вона залишила незабутні враження та почуття гордості за свою країну.

Альбом: Запорозька Січ – козацька вольниця Альбом: Запорозька Січ – козацька вольниця Альбом: Запорозька Січ – козацька вольниця Альбом: Запорозька Січ – козацька вольниця Альбом: Запорозька Січ – козацька вольниця
Web-адреса: persha.kupyansk.info/news/id/3034 | Переглядів: 348Дата публікації: 12:17 30.05.2017
Директор школи

Гонта Валентина Олександрівна

Анонс подій
Подій не заплановано
ДПА 2018
Новини пришкільного табору
Пошук
Версія для слабо- зорих